Αρχική σελίδα Το σχολείο μας ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ 2ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ

«Ευχαριστήρια επιστολή στον Πρόεδρο και τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων»

Αξιότιμε κύριε Πρόεδρε του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

κύριε Σιαγγανά

Με την παρούσα επιστολή μας, η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων, οι μαθητές και οι μαθήτριες, επιθυμούμε να σας εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας για την αρωγή στο έργο του σχολείου μας. Με την προσφορά σας κάνετε πράξη «την αρχή των ίσων ευκαιριών στην εκπαίδευση» αφού δίνετε την ευκαιρία σε όλα τα παιδιά και κυρίως σε εκείνα που προέρχονται από τις ασθενέστερες οικονομικά και κοινωνικά τάξεις να μετέχουν σε μια ποιοτική Εκπαίδευση Ανθρωπιστικής Παιδείας όπου όλα τα παιδιά με τη μόρφωση, τις ικανότητες και τις δεξιότητες που θα αναπτύξουν θα δώσουν ένα νέο όραμα, ένα ελπιδοφόρο μέλλον στην πατρίδα μας.

Ειδικότερα επιθυμούμε να αναφερθούμε καταρχήν στην άριστη συνεργασία μας και στην από κοινού χάραξη της κοινωνικής πολιτικής του σχολείου μας και στην κοινή συμμετοχή σε δράσεις παιδαγωγικές, κοινωνικές και πολιτιστικές. Δράσεις που έχουν σημείο αναφοράς την αγάπη στον «Άνθρωπο» και στο «Περιβάλλον».

Η άμεση επισκευή της μικροφωνικής μας εγκατάστασης, η προσφορά σας στο σχολείο μας μετά το αίτημα της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής σε αθλητικό υλικό: 2 μπάλες ποδοσφαίρου, 2 μπάλες μπάσκετ, 2 μπάλες βόλεϊ, 2 μπάλες χάντμπολ μίνι, Τρόμπα χειρός, Διχτάκια μπασκέτας, Υλικά ψυχοκινητικής αγωγής, όπως και η άμεση ανταπόκρισή σας για παιδιά ευάλωτων οικογενειών, καθώς η συμμετοχή και άμεση ηθική και υλικοτεχνική αρωγή σε κομβικές δράσεις του σχολείου μας, όπως η συνεργασία μας με το ΕΝΕΕΓΥΛ Λουτρακίου Περαχώρας Αγίων Θεοδώρων, η επίσκεψη των Ολυμπιονικών στο σχολείο μας, η υποστήριξη της εορτής των Χριστουγέννων, η δημιουργία του σχολικού μας κήπου, καθιστούν καθοριστική την παρουσία σας και το έργο σας στο σχολείο μας προκειμένου όλοι μαζί να προσφέρουμε ποιοτική και σύγχρονη εκπαίδευση στα παιδιά μας μέσα και έξω από την τάξη.

Σας ευχαριστούμε πολύ!!!

Με τιμή