Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Περιβαντολογικές ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΑΜΕ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ 2021-2022

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΑΜΕ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ 2021-2022

Το 2ο ΑΕΙΦΟΡΟ Δημοτικό Σχολείο Αγίων Θεοδώρων συμμετείχε για 4η σχολική χρονιά στο διαγωνισμό Ανακύκλωσης που διοργανώνει ο Δήμος Λουτρακίου Περαχώρας Αγίων Θεοδώρων σε συνεργασία με τη Followgreen.

Με το μήνυμα "Η ανακύκλωση ας γίνει "σπόρος" στην καθημερινότητα των μαθητών και των μαθητριών. Ναι ριζώσει, να αναπτυχθεί, να γινει δέντρο, να γίνει δάσος για την προστασία του πλανήτη μας!", ανακυκλώσαμε χαρτί, πλαστικό, τηγανέλαιο, μπαταρίες.

Στο Σχολικό Διαγωνισμό "Πάμε Ανακύκλωση" 2021-2022, λάβαμε το 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ!!!

Ευχαριστούμε το Δήμο Λουτρακίου Περαχώρας Αγίων Θεοδώρων και τη Followgreen για το υπέροχο δώρο της!!!

Ευχαριστούμε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας και  τους γονείς τους για τη διαρκή ανακύκλωση που κάνουν από την αρχή της λειτουργίας του σχολείου μας, αποδεικνύοντας στην πράξη πως η σωτηρία του πλανήτη μας είναι ευθύνη όλων μας.