Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΒΙΒΛΙΟΠΑΖΑΡΟ 2013

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ - ΒΙΒΛΙΟΠΑΖΑΡΟ 2013

Με μεγάλη επιτυχία έγινε και φέτος το βιβλιοπάζαρο στο Σχολείο μας με μεταχειρισμένα βιβλία. Υπήρξε μεγάλη ανταπόκριση από όλη τη σχολική κοινότητα. Αντί συμβολικού αντιτίμου όλα τα παιδιά αγόρασαν βιβλία. Το όφελος ήταν διπλό! Και ενισχύθηκε η φιλαναγνωσία των μαθητών μας και συγκεντρώθηκαν χρήματα για φιλανθρωπικούς σκοπούς.

Οι μαμάδες ενίσχυσαν το παζάρι με γλυκές δημιουργίες!!!  Με φαντασία και μεράκι «φιλοτέχνησαν» καταπληκτικά γλυκά που? έγιναν  ανάρπαστα αμέσως!!!

Στη διοργάνωση ουσιαστική ήταν  η παρουσία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Η παρουσία του, η στήριξή του  και η προσφορά του στις δράσεις του Σχολείου είναι  αρωγή και ανατροφοδότηση στον καθημερινό μας αγώνα.