Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΤΟ ΑΝΑΜΜΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ

ΤΟ ΑΝΑΜΜΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ

Το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013 στο προαύλιο του Ιερού Ναού της Ευαγγελιστρίας έγινε το καθιερωμένο «άναμμα» του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου των Αγίων Θεοδώρων.

Μέσα σε μια εξαιρετικά ζεστή ατμόσφαιρα , με την παρουσία  των Αρχών της Τοπικής Αυτοδιοίκησης,  οι μαθητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου μαζί με τους μαθητές του 1ου Δημοτικού  Σχολείου  και του Κατηχητικού τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα  τραγούδια και κάλαντα.

Οι μαθητές του Γυμνασίου μας  με το παζάρι τους ζωντάνεψαν το κλίμα με  ζωντάνια, χαρά, αισιοδοξία, χαμόγελα!!!

Την εκδήλωση πλαισίωσε ο Εμπορικός Σύλλογος των Αγίων Θεοδώρων και η Εκκλησία μας  με τη «γλυκιά» προσφορά γλυκισμάτων και αναψυκτικών  σε όλα τα παιδιά.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!  ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΑΓΑΠΗ! ΖΕΣΤΑΣΙΑ! ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!