Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές « Παγκόσμια Ημέρα Τρίτης Ηλικίας - Γιορτάζοντας τον παππού και τη γιαγιά!»

« Παγκόσμια Ημέρα Τρίτης Ηλικίας - Γιορτάζοντας τον παππού και τη γιαγιά!»

2ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Θεοδώρων

« Παγκόσμια Ημέρα Τρίτης Ηλικίας - Γιορτάζοντας τον παππού και τη γιαγιά!»

Την Παρασκευή, 29/09/2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ και της Δ’ τάξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αγίων Θεοδώρων τίμησαν τον παππού και τη γιαγιά.

Ειδικότερα, στο πλαίσιο εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ηλικιωμένων (1 Οκτωβρίου), οι μαθητές και μαθήτριες ετοίμασαν και έστειλαν στο ΚΑΠΗ Αγίων Θεοδώρων τις δικές τους ζωγραφιές και κάρτες, σκορπίζοντας χαρά και χαμόγελα στα πρόσωπα των παρευρισκομένων. Λόγω των διαφόρων ιώσεων, καθώς και για την προστασία των ευάλωτων υγειονομικά ομάδων, στον χώρο του ΚΑΠΗ παρευρέθηκε αντιπροσωπεία εκπαιδευτικών, η οποία παρέδωσε τα δωράκια των παιδιών.

Ευχαριστούμε θερμά το ΚΑΠΗ Αγίων Θεοδώρων και τους παρευρισκόμενους, τόσο για την πρόσκληση όσο και για τη θερμή υποδοχή του σχολείου μας.

Χρόνια πολλά σε όλους και του χρόνου με υγεία!

Άγιοι Θεόδωροι 29/09/2023

Οι εκπαιδευτικοί των τάξεων