Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές «Γράψε ένα γράμμα στον Άγιο Βασίλη»

«Γράψε ένα γράμμα στον Άγιο Βασίλη»

Άγιοι Θεόδωροι 19/12/2022

Το 2ο Αειφόρο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Θεοδώρων, στηρίζοντας τις χριστουγεννιάτικες παραδόσεις του τόπου μας, έστειλε τα δικά του γράμματα στον Άγιο Βασίλη.

Ειδικότερα, οι μαθητές και μαθήτριες των τάξεων Α’ και Β’ του σχολείου μας, συμμετέχοντας στη δράση «Γράψε ένα γράμμα στον Άγιο Βασίλη», επισκέφθηκαν τη Δευτέρα 19/12/2022 το κατάστημα ΕΛΤΑ της περιοχής τους. Τα παιδιά ετοίμασαν τα γράμματα με τις ευχές και τις επιθυμίες τους για τα Χριστούγεννα, τα έστειλαν μαζί με τις ζωγραφιές τους και τώρα περιμένουν με ανυπομονησία την απάντηση του Άγιου Βασίλη. Στην επίσκεψη αυτή συνόδευσαν τα παιδιά οι εκπαιδευτικοί Μανιώτη Μαρία, Δημητριάδου Αφροδίτη και Βασιλειάδου Αναστασία Ροδούλα.

Ευχαριστούμε θερμά τους υπαλλήλους του υποκαταστήματος, που μας ενημέρωσαν για την έναρξη της δράσης και μας υποδέχτηκαν στον χώρο του καταστήματος.