Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Παγκόσμια Ημέρα Ηλικιωμένων (1 Οκτωβρίου)

Παγκόσμια Ημέρα Ηλικιωμένων (1 Οκτωβρίου)

Στο πλαίσιο εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ηλικιωμένων (1 Οκτωβρίου), οι μαθητές και μαθήτριες των τάξεων Α’, Β’ και Γ’ του 2ου Αειφόρου Δημοτικού Σχολείου Αγίων Θεοδώρων επισκέφθηκαν την Παρασκευή 30/9/2022 το ΚΑΠΗ της περιοχής τους.

Συγκεκριμένα, οι μαθητές και οι μαθήτριες δώρισαν διάφορες δημιουργίες τους (ζωγραφιές, κάρτες και κατασκευές) σκορπίζοντας χαμόγελα σε όλους. Τέλος, πριν την αποχώρησή τους αφιέρωσαν ένα τραγούδι στους παρευρισκόμενους.

Εκτός από τις εκπαιδευτικούς των τμημάτων, Μανιώτη Μαρία, Δημητριάδου Αφροδίτη και Κουτουλάκη Μαριλένα, σε αυτήν την επίσκεψη συνόδευσε τα παιδιά και ο υποδιευθυντής του σχολείου, Κούτρας Δημήτριος.