Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΟΝ 11ο Πανελλήνιο μαθητικό Διαγωνισμό Λογοτεχνίας «Σοφία Φίλντιση -Το δέντρο της Σοφίας»

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ

Άγιοι Θεόδωροι 17-05-2022

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Θεοδώρων συμμετείχε στον 11ο Πανελλήνιο μαθητικό Διαγωνισμό Λογοτεχνίας

«Σοφία Φίλντιση -Το δέντρο της Σοφίας».

Διακρίθηκε με το 1ο Βραβείο στον εικαστικό διαγωνισμό με τη μαθήτρια της Α΄ τάξης Κ.Ε. και με το 3ο Βραβείο στο γραπτό διαγωνισμό με τη μαθήτρια της Δ΄ Τάξης Χ.Θ. Όλοι οι μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν έλαβαν έπαινο συμμετοχής.

Όλοι και όλες οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου εργάστηκαν δημιουργικά δίνοντας μέσα από τα έργα τους το μήνυμα του δικαιώματος στη διαφορετικότητα, της αποδοχής και της συμπερίληψης.

θΕΡΜΑ  ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΤΙΣ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ/ΣΤΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Η Διευθύντρια του σχολείου

Χαλούλου Παναγιώτα