Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Βιωματικό διαδραστικό πρόγραμμα Αγωγής Στοματικής Υγείας

Βιωματικό διαδραστικό πρόγραμμα Αγωγής Στοματικής Υγείας

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ

Βιωματικό διαδραστικό πρόγραμμα Αγωγής Στοματικής Υγείας

Την Παρασκευή, 17 Μαΐου 2019 η κα Μπουραντά Μαρία Επιμελήτρια Β΄ Οδοντιατρικής στο Κέντρο Υγείας Λουτρακίου, η κα Μπέκου Κωνσταντίνα ΤΕ Νοσηλευτικής Π.Π.Ι. Αγίων Θεοδώρων, η κα Βενετσάνου Μαρία ΤΕ Οδοντικής Τεχνολογίας Κέντρου Υγείας Κορίνθου, η κα Ζώτου Γεωργία ΤΕ Επισκεπτών Υγείας Τ.Ο.Μ.Υ. 2 Κορίνθου και η κα Λουρίδα Μαρία ΤΕ Επισκεπτών Υγείας Τ.Ο.Μ.Υ. 2 Κορίνθου, πραγματοποίησαν πρόγραμμα Αγωγής Στοματικής Υγείας στους μαθητές και μαθήτριες των Α΄ και Β΄ τάξεων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αγίων Θεοδώρων. Οι μαθητές και οι μαθήτριες ενημερώθηκαν, γνώρισαν και κατανόησαν την αξία της πρόληψης για τη στοματική τους υγεία. Η ομάδα των ειδικών επιστημόνων διαπαιδαγώγησε τους μαθητές και τις μαθήτριες με τρόπο άμεσο και βιωματικό.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστούν θερμά την κα Μπουραντά Μαρία, την κα Μπέκου Κωνσταντίνα, την κα Βενετσάνου Μαρία, την κα Ζώτου Γεωργία και την κα Λουρίδα Μαρία για το Βιωματικό διαδραστικό πρόγραμμα Αγωγής Στοματικής Υγείας που πραγματοποίησαν στο σχολείο μας.

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων

Η Διευθύντρια του Σχολείου