Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Εκδηλώσεις βράβευσης των μαθητών Δημοτικού του Νομού Κορινθίας, που διακρίθηκαν στο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Μικρός Ευκλείδης 2017: Παιχνίδι και Μαθηματικά»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Εκδηλώσεις Βράβευσης διακριθέντων μαθητών Δημοτικών Σχολείων Ν. Κορινθίας

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Παράρτημα Κορινθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.) διοργανώνει και φέτος δύο εκδηλώσεις βράβευσης των μαθητών Δημοτικού του Νομού Κορινθίας, που διακρίθηκαν στο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Μικρός Ευκλείδης 2017: Παιχνίδι και Μαθηματικά» .

Η 1η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 28 Μαΐου 2017 και ώρα 10:30 π. μ. στο 4ο Λύκειο Κορίνθου και θα βραβευτούν οι μαθητές των Δημοτικών Σχολείων των Δήμων: Κορινθίων, Λουτρακίου-Περαχώρας-Αγίων Θεοδώρων και Νεμέας.

Η 2η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 11 Ιουνίου 2017 και ώρα 10:30 π. μ. στο Ξυλόκαστρο (θέατρο «Άγγελος Σικελιανός») και θα βραβευτούν οι μαθητές των Δημοτικών Σχολείων των Δήμων: Βέλου-Βόχας, Ξυλοκάστρου-Ευρωστίνης και Σικυωνίων.

Κόρινθος 22 Απριλίου 2017

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                 Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ