Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Στείλε Όλους τους Φίλους μου Σχολείο!

Στείλε Όλους τους Φίλους μου Σχολείο!

4-10 Μαϊου: Action Aid! Παγκόσμια Εβδομάδα  Δράσης για την Εκπαίδευση!

Το σχολείο μας συμμετείχε στην παγκόσμια εβδομάδα δράσης για την εκπαίδευση της Actionaid. Οι μαθητές και οι δάσκαλοι φτιάξαμε μια μεγάλη καρδιά αγάπης και αγκαλιάσαμε συμβολικά όλα τα παιδιά του κόσμου!!! Φωνάξαμε συνθήματα για  το Δικαίωμα στην Εκπαίδευση  όλων των παιδιών.  Φτιάξαμε  χάρτινες  αλυσίδες  και τις ενώσαμε με τις αλυσίδες όλων των μαθητών του κόσμου που συμμετείχαν στη δράση.

Οι υπεύθυνοι της δράσης είπαν για εμάς:

"Συγχαρητήρια για τη δράση σας. Πραγματικά είναι εξαιρετικός ο τρόπος που προσεγγίσατε τη θεματική.

Μέρος του υλικού που μας στείλατε έχει αναρτηθεί και μπορείτε να το δείτε εδώ:

Καλή συνέχεια της σχολικής χρονιά και ελπίζουμε να σας έχουμε μαζί μας και στην Παγκόσμια Εβδομάδα Δράσης για την Εκπαίδευση 2015!

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Εκπαιδευτικός Τομέας | Ελλάδα

Tel: +30 (0) 210 9211029

Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. "> Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. "